Skip to content

Patarei Merekindluse enampakkumise võitis Nikolai Esimene OÜ

Riigi Kinnisvara juhatus kinnitas 12. detsembril Patarei Merekindluse ostjaks osaühingu Nikolai Esimene. Ostja on Urmas Sõõrumaale kuuluva U.S. Invest AS-i tütarettevõte.

Patarei Merekindluse müügihinnaks  kujunes 4,601 miljonit eurot, mis ületas alghinda saja tuhande euro võrra. Järgmiseks sammuks on müügilepingu sõlmimine ostjaga ning eeldatavalt saab tehing teoks jaanuaris 2020.

„Nii merekindlus, kui seda ümbritsev ala saab uue hingamise ning avatakse kõigile kodanikele. Riigi Kinnisvara on kindlasti toeks uuele omanikule Patarei restaureerimisel ja arendamisel,“ ütles Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin.

„Mereäärse vana kindluse renoveerimisega loome Tallinnasse uue täiendava elukeskkonna söögikohtade, elamispindade ja büroodega. Mereäärse promenaadi rajamisega, koos kohvikute ja muude teeninduskohtadega, anname tallinlastele ja Tallinna külalistele uut lootust ja kindlust, et Tallinn on mereäärne linn, kus on põhjust viibida ja jalutada,“ sõnas Sõõrumaa.

Avaliku enampakkumise alghind oli 4,5 miljonit eurot. Patarei Merekindluse müümise eesmärk oli leida Patarei Merekindluse alale ostja, kes on valmis ja võimeline korrastama Patarei Merekindluse kui olulise mälestise ning arendama välja Tallinna linnale ja Kalamajale olulise piirkonna ja tervikkeskkonna. Patarei Merekindluse ostmiseks laekus tähtajaliselt üks pakkumus, mille enampakkumise komisjon hindas kõigile tingimustele vastavaks.

Play Video